„Polska moim domem” – szkolny konkurs recytatorski

(302) 997-5035

13 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył IX konkurs recytatorski, tym razem poezji patriotycznej pt.„Polska moim domem”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III i przedszkolaki. Konkurs przygotowały i poprowadziły nauczycielki: Pani Wioletta Chrabąszcz, Pani Aleksandra Świercz, Pani Iwona Żychlińska, Pani Magdalena Cybulska i Pani Jadwiga Smołuch.

Celem konkursu było świętowanie obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a tym samym: pielęgnowanie postaw patriotycznych, budzenie szacunku do symboli narodowych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich.

Każdy z uczestników miał ogromną tremę, ale wszyscy spisali się na medal. Najmłodsze dzieci wykazały się świetną pamięcią. Wspaniale opanowały wybrane, dość długie utwory. Niektórzy z uczestników potrzebowali podpowiedzi lub wsparcia w postaci odczytania zapisanego utworu. Wszyscy pięknie zaprezentowali się przed publicznością: rodzicami, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z klas. Ogromne podziękowania należą się ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowywali małych recytatorów do występu. Zadbali również o odpowiednie rekwizyty w postaci stroju, kotylionów, a nawet wspólnie przygotowanych plakatów.

Komisja konkursowa w składzie: Panie polonistki: Iwona Kasielska i Renata Robak wyłonią zwycięzców. Wyniki podamy już wkrótce.

ZABRZMIAŁ MAZUREK DĄBROWSKIEGO…

Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd dziś cała Polska składa
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność, mowę polska w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewole.
Uroczyście bija dzwony,
w mieście flagi rozwinięto,
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto.”

Wiersz „11 LISTOPADA”   Ludwika Wiszniewskiego

Wspólne śpiewanie hymnu w naszej szkole.

586-439-9740 970-403-7006 (541) 543-6822 2604560217 571-334-3163 (502) 405-1086 (858) 429-7130 713-904-7964

„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”


W poniedziałek 05.11.2018 uczniowie klas 4, 5, 6, 7A, 7B, 8 w ramach udziału szkoły w projekcie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Policji – podkom. Sylwią Sobczyńską, którego celem było upowszechnianie wśród uczniów zasad mądrego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu i mediów społecznościowych. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli film na temat konsekwencji niewłaściwego korzystania z Internetu.

Pamiętamy…

Zbliżające się święta to czas zadumy, wspomnień o tych, których nie ma już wśród nas. Tradycyjnie uczniowie klas I-III oddali hołd pamięci poległym w obronie Ojczyzny. Odwiedzili także groby swoich bliskich.

3435485493

Jesień to ja – piękna pani, która obdarza was kolorami.                                           Kolorowe drzewa, kolorowe kwiaty, kolorowy świat.                                 Kolorowe liście w kolorowym tańcu unosi leciutko                                         Tancerz niewidzialny – jesienny wiatr

29.10.2018 r. grupa zerówczaków pod kierownictwem Pani Wioletty Chrabąszcz  przygotowała przedstawienie dla rodziców. Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.                 W przedstawieniu występował:  zajączek szaraczek, ruda wiewióreczka, pszczółka.  Pani Jesień rozdawała jesienne dary i tańczyła do muzyki Vivaldiego.

Na koniec przedstawienia dzieci otrzymały gromkie brawa i słodki upominek.

PRZEDSZKOLAKI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ SERDECZNIE DZIĘKUJĄ PANU JACKOWI SADZYŃSKIEMU ZA PRZEKAZANE MEBLE DO SALI PRZEDSZKOLNEJ

510-635-9632

W październiku przedszkolaków z oddziału przedszkolnego odwiedziła mgr farmacji pani Karolina Chrabąszcz. Na początku przeczytała dzieciom wiersz Jana Brzechwy  „Cudowne lekarstwo” a następnie przybliżyła zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Podczas spotkania starszaki dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Karoliny naklejki oraz witaminowe lizaki .

 

Nasi najlepsi…

W pierwszym roku funkcjonowania programu, czyli w roku 2013 dokładnie 35 uczniów otrzymało stypendia, w 2015 było to 56 uczniów, a w obecnym są to 64 osoby. Przez wszystkie lata działania programu stypendialnego gratyfikacje finansowe za swoje wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia otrzymało 240 uczniów.

Więcej na:/tkn24.pl/najlepsi-uczniowie-gminy-konskie-nagrodzeni-wideo-zdjecia/

Sara Stoińska SP w Dziebałtowie

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Justyna Fijałkowska SP w Dziebałtowie

VII

Stypendium za wyniki w nauce

dew-gemmed

17 października 2018 r. w Sokołowie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona ppłk. Leopoldowi Krizarowi ps. „Czeremosz”. Wybrani uczniowie ze starszych klas uświetnili uroczystość krótkim programem artystycznym. Uczestnicy spotkania z „żywą historią” poznali wiele ciekawostek z życia bohatera. Nasza szkoła  oficjalnie przejęła opiekę nad miejscem upamiętniającym śmierć L. Krizara-  jednego z Cichociemnych.

Więcej na: /tkn24.pl/upamietniono-pplk-leopolda-krizara-zdjecia/

949-250-4391

Korzystając ze słonecznych październikowych dni uczniowie kl. I-III wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedzili także Grób Nieznanego Żołnierza i starówkę. W trakcie pobytu w Centrum uczniowie poznali różne prawa fizyki samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Wszystkiego mogli dotknąć!