jPList Actions


Od 31 października do 4 listopada zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania pn. „Znicz 2018”. W ramach działań na trasach województwa pomorskiego spotkamy większą liczbę policjantów. Celem akcji „Znicz 2018” jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą czuwać, aby odwiedzający groby najbliższych jak najsprawniej i najbezpieczniej dotarli do nekropolii, a następnie bezpiecznie wrócili do domów.

Data publikacji:2018-10-30 KWP GDAŃSK (907) 430-4813  Asp. Arkadiusz Kowalski z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu pomorskiego 2018r. W dniu 12 października 2018r., na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych”, gdzie policjant z nowodworskiej jednostki zdobył pierwsze miejsce.

Data publikacji:2018-10-31 NOWY DWÓR GDAŃSKI (337) 503-3412  Szybka i skuteczna reakcja policjanta z chojnickiej jednostki, wracającego do domu po służbie, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy. 41-letni mieszkaniec Chojnic, który jechał jedną z głównych ulic miasta, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 41 –latkowi teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Data publikacji:2018-10-31 CHOJNICE 5405682137  Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się w miejscowości Ciepłe. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem audi a4 prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Data publikacji:2018-10-31 TCZEW 864-986-0859  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. Biało-czerwone opaski odblaskowe maja przypominać o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Data publikacji:2018-10-31 KWP GDAŃSK 2092351529  Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Danielowi M. (lat 43) w związku z zabójstwem swojej żony Angeliki J., a także w związku z wyłudzeniem alimentów na rzecz swojej małoletniej córki. Szczątki Angeliki J. ujawniono po blisko 19 latach od dnia jej zabójstwa, to jest w dniu 24 kwietnia 2017r., w wyniku ponownego przeszukania miejsca zamieszkania oskarżonego, poprzedzonego wnikliwą analizą zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego przez funkcjonariuszy tzw. „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Data publikacji:2018-10-31 KWP GDAŃSK   Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczny Senior” spotkała się w ubiegłym tygodniu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Pucku ze starszymi mieszkańcami powiatu. Głównym celem było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także omówienie jak nie stać się ofiarą przestępstwa, a zwłaszcza oszustwa. Policjantka po spotkaniu wszystkim uczestnikom rozdała ulotki pn. „Policja ostrzega – Nie daj się oszukać „na wnuczka” lub „na policjanta”.

Data publikacji:2018-11-02 PUCK   Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 19- letni mężczyzna, który w nocy włamał się do samochodu dostawczego i ukradł z niego żelki o wartości blisko tysiąca złotych oraz 50 kilogramów krówek. W ręce policjantów trafił również rówieśnik zatrzymanego, który próbował sprzedać ukradzione słodycze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo 5 lat.

Data publikacji:2018-11-02 GDAŃSK   Policjanci z komisariatu wodnego zapobiegli nielegalnemu kłusownictwu. Podczas patrolowania brzegów i dna Martwej Wisły funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli sieci kłusownicze o łącznej długości ok. 550 metrów.

Data publikacji:2018-11-02 KWP GDAŃSK   Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia.

Data publikacji:2018-11-03 MSWiA   Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło w miniony weekend w okolicach Bytowa. W dwóch wypadkach ranne zostały cztery osoby. Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscach zdarzeń, a policjanci z ruchu drogowego wykonali oględziny rozbitych pojazdów. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

Data publikacji:2018-11-05 BYTÓW (409) 841-8542  Policjanci z gdyńskiej drogówki uratowali 17-latkę, która chciała skoczyć z wiaduktu na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych możliwe było wciągnięcie dziewczyny na jezdnię i udzielenie jej pomocy.

Data publikacji:2018-11-05 GDYNIA   Policjantka ze starogardzkiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami 2 szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim, aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przy tej okazji wszyscy obecni na spotkaniu pierwszoklasiści otrzymali od funkcjonariuszki odblaskowe kamizelki.

Data publikacji:2018-11-06 STAROGARD GDAŃSKI    Policjanci z Pucka wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło wczoraj nad ranem w jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Puck. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli gazowej. Na skutek zdarzenia śmierć poniósł zamieszkujący tam 70-letni mężczyzna.

Data publikacji:2018-11-06 PUCK   Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.

Data publikacji:2018-11-06 POLICJA 480-747-0322  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach akcji „Świeć Przykładem” odwiedzili wychowanków ze świetlicy środowiskowej w MOPS w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

Data publikacji:2018-11-07 KOŚCIERZYNA turquoise-colored  Policjanci z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas pierwszych zasad odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za nielegalne, bezprawne i demoralizujące zachowania. Ponadto podczas spotkań poruszano tematykę promocji zawodu policjanta.

Data publikacji:2018-11-07 WEJHEROWO   Tczewscy policjanci wczoraj pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy 30 Stycznia. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 36-letni kierowca volkswagena na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorowerzyście. Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Przypadkiem na miejsce zdarzenia najechali dzielnicowi, którzy wezwali służby ratunkowe i udzielili pomocy poszkodowanemu. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Data publikacji:2018-11-07 TCZEW   Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 35–letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna w trakcie interwencji siekierą groził policjantom, że ich zabije. Po obezwładnieniu mężczyzna został przewieziony do komendy. W mieszkaniu bytowianina policjanci znaleźli narkotyki. Śledczy ustalili także, że mężczyzna włamał się do sklepu monopolowego i ukradł piwa. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował 35 – latka na 3 miesiące.

Data publikacji:2018-11-08 BYTÓW   Sopoccy policjanci gościli przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Delfinek mieszczącego się na gdańskiej Å»abiance. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest policjant i na czym polega jego praca. Z najmłodszymi rozmawiano również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano im numery alarmowe.

Data publikacji:2018-11-08 SOPOT   W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Data publikacji:2018-11-08 KWP GDAŃSK   Dziś rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Miasta spotkali się na ul. Dąbrowskiego w Rumi, w którym doszło do wypadku z udziałem samochodu dacia. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Data publikacji:2018-11-09 WEJHEROWO   Policjanci informują, że w związku z niedzielną Paradą Niepodległości w Sopocie oraz wieczornym przemarszem i uroczystościami pod pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

Data publikacji:2018-11-09 SOPOT   Pomorscy policjanci w piątek 9 listopada przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Data publikacji:2018-11-09 KWP GDAŃSK   W ostatnią środę dyżurny komisariatu policji w Gdyni Karwinach został poinformowany o napaści, do której doszło w Gdyni. Policjanci realizujący intensywne czynności w tej sprawie ustalili, że do takiego zdarzenia w rzeczywistości nie doszło.

Data publikacji:2018-11-09 GDYNIA   Å»yczenia Prezezesa Rady Ministrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej.

Data publikacji:2018-11-11    W środę, 14 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.

Data publikacji:2018-11-13 KWP GDAŃSK   W ostatni weekend w związku z obchodami Święta Niepodległości na terenie Gdyni odbyły się trzy duże imprezy nad bezpieczeństwem, których pracowali policjanci z gdyńskiej komendy. W związku z imprezami na terenie miasta nastąpiły duże zmiany w organizacji ruchu. Wszystkie imprezy przebiegły bez zakłóceń.

Data publikacji:2018-11-13 GDYNIA   Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego i osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w miejscowości Lubichowo na drodze wojewódzkiej nr 214. Obrażenia jakich doznał potrącony mężczyzna okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

Data publikacji:2018-11-13 STAROGARD GDAŃSKI   Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Tczewie na ulicy Gdańskiej. Mundurowi wstępnie ustalili, że 26-letni kierowca bmw najechał na tył volkswagena. W wyniku tego zdarzenia kierująca volkswagenem trafiła do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

Data publikacji:2018-11-13 TCZEW   Oddział Prewencji Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku, przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Policjantki przeprowadziły z uczniami również zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie.

Data publikacji:2018-11-13 GDAŃSK 636-485-0152  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie po raz kolejny gościli uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kościerzynie. Tym razem młodzież miała okazję obserwować codzienną pracę mundurowych. Licealiści poznali strukturę jednostki oraz zasady i kryteria doboru kandydatów do służby w Policji.

Data publikacji:2018-11-13 KOŚCIERZYNA   Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę nad ranem. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca skody chcąc uniknąć zderzenia z innym autem zjechał na prawe pobocze i uderzył w jadąca hondę. Kierujący skoda oraz hondą wraz z pasażerami z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Data publikacji:2018-11-13 SZTUM   Przewodnicy psów służbowych ze starogardzkiej komendy oddali honorowo krew dla policjanta z Ostrowca Świętokrzyskiego, który na początku listopada br. uległ poważnemu wypadkowi.

Data publikacji:2018-11-13 STAROGARD GDAŃSKI (650) 815-3563  Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zaangażowali się w zabezpieczanie obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przez ostatnie dni przedszkola, szkoły, urzędy z powiatu gdańskiego zgłaszały do mundurowych nowe inicjatywy jakich się podejmowały, żeby świętować. Dzieci sadziły kwiaty, ulicami miast szły pochody, a nawet został pobity nowy rekord Guinnessa. Policjanci każdorazowo czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Data publikacji:2018-11-13 PRUSZCZ GDAŃSKI stalkless  W niedzielę 11 listopada malborscy policjanci uczestniczyli w organizowanym Urząd Miasta w Malborku PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY. W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu albo zrobić sobie odciski palców u technika kryminalistyki. Funkcjonariusze zachęcali również uczestników do wstąpienia w policyjne szeregi.

Data publikacji:2018-11-13 MALBORK   W piątek policjanci z malborskiej komendy włączyli się akcję honorowego oddawania krwi zorganizowanej wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Malborku pn. 100 LITRÓW KRWI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Do akcji włączyli się mieszkańcy miasta na czele z Panem Burmistrzem Markiem Charzewskim. W trakcie kilku godzin trwania akcji uczestnicy oddali ponad 7 litrów tego życiodajnego płynu.

Data publikacji:2018-11-13 MALBORK assistant guard  Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie była głównym organizatorem XI Pieszego Rajdu Niepodległości, który odbył się w niedzielę. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom imprezy sprzęt policyjny, sprawdzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. W rajdzie brało udział blisko tysiąc osób.

Data publikacji:2018-11-13 KOŚCIERZYNA   Komenda Powiatowa Policji w Tczewie 19 listopada br. o godzinie 16.00 w siedzibie Spółdzielczego Domu Kultury w Tczewie mieszczącego się przy ul. Å»wirki 49 organizuje debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Data publikacji:2018-11-14 TCZEW   Oszuści metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Wczoraj 74-letnia gdańszczanka straciła w ten sposób biżuterię o wartości 30 tys. zł. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod fałszywych policjantów lub członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Data publikacji:2018-11-14 GDAŃSK   Widząc zagrożenie w swoim otoczeniu nie wahaj się - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja kolejny raz przypomina mieszkańcom powiatu chojnickiego, że od 1 lipca 2016 roku mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą tego nowoczesnego narzędzia. W ten sposób Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Ponownie informujemy- jeśli widzisz zagrożenie w Twoim otoczeniu - reaguj, zgłoś je poprzez zaznaczenie na stronie internetowej chojnickiej komendy.

Data publikacji:2018-11-14 CHOJNICE    Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 17-latka podejrzewanego o pobicie dwóch młodych mężczyzn, do którego doszło w porze nocnej z soboty na niedzielę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i pobicia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Data publikacji:2018-11-14 PRUSZCZ GDAŃSKI   Oszuści działający tzw. „metodą na policjanta” wciąż próbują oszukać seniorów. Wczoraj kilkunastu mieszkańców Sopotu odebrało telefony od osób podających się za policjantów. Fałszywi funkcjonariusze dzwoniąc mówili m.in., że konta bankowe seniorów są zagrożone oraz że chcą ich ochronić przed rabunkiem. Oszuści wypytywali również o zgromadzone oszczędności oraz dane osobowe. Czujny Jan, Teresa, Maria i inni mieszkańcy Sopotu szybko zorientowali się, że są to próby oszustw i nie dali się nabrać.

Data publikacji:2018-11-14 SOPOT (413) 358-1251  Policjanci z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli tabletki, które są najprawdopodobniej środkami narkotycznymi w myśl ustawy o narkomanii. Podejrzany o dokonanie przestępstwa mieszkaniec powiatu starogardzkiego został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-11-14 CHOJNICE (956) 292-9472  Policjanci w ramach swojej codziennej służby zajmują się nie tylko zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, ale realizują także zadania z zakresu profilaktyki w placówkach oświatowych. Wczoraj policjantka zajmującą się profilaktyką społeczną spotkała się z młodzieżą Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z problematyką dopalaczy, czynów karalnych czy cyberprzemocy ale również rozmawiano o procedurze wstąpienia w szeregi policji.

Data publikacji:2018-11-15 KARTUZY   Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.

Data publikacji:2018-11-15 GDAŃSK   Policjanci z sztumskiej komendy wczoraj spotkali się z uczniami, gdzie rozmawiali z młodymi ludźmi o zawodzie policjanta i zasadach przyjęcia do służby. Przyszli absolwenci mogli dowiedzieć się jak wygląda droga do służby w Policji oraz na czym polega praca policjanta. Stróże prawa zachęcali również młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji:2018-11-15 SZTUM (310) 469-9932  W nocy z poniedziałku na wtorek malborscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który wybił szybę i włamał się do sklepu w centrum Malborka i ukradł kilka butelek alkoholu powodując straty o łącznej wartości 1000zł. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że 47-latek był sprawcą jeszcze innych włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie miasta w ciągu ostatnich 4 miesięcy na łączną kwotę strat ponad 3000zł. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Wczoraj śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi do 15 lat więzienia.

Data publikacji:2018-11-15 MALBORK 365-235-1014  Czujność pracownicy jednego z banków w Gdańsku i szybka wymiana informacji z policjantami z Suchanina uchroniła 67-latkę przed utratą ponad 30 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.

Data publikacji:2018-11-15 GDAŃSK   Policjanci prewencji i ruchu drogowego z sopockiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wykonanie sprayem graffiti na ścianie wiaduktu. Zatrzymani to mieszkańcy Gdyni w wieku 25 i 27 lat. Na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia o wartości ponad 12 tys. zł. Ponadto 25-latek usłyszał zarzut posiadania przy sobie suszu konopi oraz haszyszu. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Data publikacji:2018-11-15 SOPOT   Dzięki pracy gdańskich policjantów, odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 34 lat, którzy w połowie października na przystanku tramwajowym zaatakowali 16-latka, grozili mu nożem i ukradli jego telefon. Teraz grozi im kara do 12 lat więzienia.

Data publikacji:2018-11-15 GDAŃSK   Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat, podejrzewanych o włamanie do garażu. Złodzieje ukradli m.in. przewody elektryczne, klimatyzatory i sprężarki klimatyzacyjne. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-11-16 KWIDZYN   Wczoraj w auli sopockiej komendy odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. W uroczystej zbiórce udział wzięli policjanci, pracownicy cywilni, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Światowego Związku Å»ołnierzy Armii Krajowej, Koło Sopot. W trakcie uroczystości podziękowano policjantom i pracownikom cywilnym za profesjonalizm, zaangażowanie i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz wręczono im nagrody, wyróżnienia i medale XXV-lecia Światowego Związku Å»ołnierzy AK.

Data publikacji:2018-11-16 SOPOT   Dzieci z przedszkola w Pruszczu Gdańskim podczas spotkania z policjantem bardzo dopytywały się co mundurowi wożą w radiowozach. Zanim funkcjonariusz pokazał wyposażenie policyjnego auta porozmawiał z milusińskimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o zasadach obowiązujących podczas zabaw na podwórku i spacerów. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

Data publikacji:2018-11-16 PRUSZCZ GDAŃSKI   Policjanci ze starogardzkiej drogówki, funkcjonariusze z Lubichowa oraz przedstawiciel zarządu dróg wojewódzkich spotkali się na drodze nr 214 w miejscu, gdzie na początku listopada br. doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 61-letni pieszy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Data publikacji:2018-11-16 STAROGARD GDAŃSKI (501) 688-8306  Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 26 – latka podejrzewanego o handel narkotykami. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli blisko 140 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udostępniania i posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

Data publikacji:2018-11-16 GDYNIA   Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Blisko 250 policjantów z różnych pionów czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich kibiców oraz mieszkańców Gdańska. Policjanci pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe na stadion oraz kierowali na wyznaczone parkingi. Policjanci z komendy miejskiej i oddziałów prewencji profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Data publikacji:2018-11-16 GDAŃSK 3475646066  Dzięki kryminalnym z komisariatu w Oliwie odpowiedzialności karnej nie uniknie 46-letni mieszkaniec Gdańska, który przywłaszczył sobie znaleziony plecak, w którym oprócz rzeczy osobistych znajdował się m. in. tablet, telefon komórkowy oraz karta płatnicza, którą mężczyzna kilkadziesiąt razy postanowił płacić za swoje zakupy. Mężczyzna usłyszał 24 zarzuty. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Data publikacji:2018-11-19 GDAŃSK 662-855-5344  W weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującą samochodem bmw. Wstępne badanie śliny wykazało u 29-latki obecność marihuany i kokainy. Zatrzymany został również 36-letni pasażer auta, który przy sobie miał kokainę. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Data publikacji:2018-11-19 SOPOT (713) 981-2053  Policjantki z kwidzyńskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa", spotkały się z uczniami 4 szkół podstawowych na terenie gminy Gardeja i Sadlinki po to aby przypomnieć pierwszoklasistom o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przy tej okazji wszyscy obecni na spotkaniu pierwszoklasiści otrzymali od funkcjonariuszek odblaskowe kamizelki.

Data publikacji:2018-11-19 KWIDZYN   Sopoccy policjanci przypominają, że nie trzeba iść do komendy, niekoniecznie też należy telefonować, aby przekazać Policji jakąś informację albo skontaktować się z dzielnicowym. Są nowe i nowoczesne formy kontaktu z mundurowymi – dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” można to zrobić w prosty i szybki sposób!

Data publikacji:2018-11-19 SOPOT 856-371-2429  W minioną sobotę ulicami Gdańska jeździł bardzo charakterystyczny zabytkowy tramwaj, w którym pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” rozpoczął się IV Gdański Dzień bez Długów. Specjaliści od zadłużenia, psycholodzy udzielali bezpłatnych porad. W to przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy przez kilka godzin poprzez rozmowy i przekazywanie ulotek informacyjnych zwracali uwagę gdańszczan na zagrożenia.

Data publikacji:2018-11-19 GDAŃSK   W Przedszkolu Samorządowym w Sierakowicach miały miejsce kolejne niecodzienne spotkania z najmłodszymi. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym, iż gościem w sierakowickim przedszkolu był POPO- maskotka pomorskich policjantów, pojawiła się wyjątkowa okazja pokazania dzieciom aspektów bezpieczeństwa w sposób trochę luźniejszy i humorystyczny.

Data publikacji:2018-11-19 KARTUZY 2565603509  Policjanci z gdańskiej komendy zabezpieczyli blisko 200 porcji narkotyków m.in. kokainy, haszyszu oraz ecstasy. W mieszkaniu podejrzanego mężczyzny policjanci oprócz narkotyków znaleźli i zabezpieczyli dokumenty tożsamości m.in. kserokopie dowodów osobistych, praw jazdy z danymi osobowymi różnych osób. Do sprawy zatrzymany został 63-letni mieszkaniec miasta, który w miniony weekend po usłyszeniu łącznie 7 zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do przestępstwa podrabiania i przerabiania dokumentów oraz posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, decyzją sądu został aresztowany.

Data publikacji:2018-11-19 GDAŃSK coenzyme  Policjanci z chojnickiej komendy Policji zatrzymali 47-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. W sobotę chojnicki sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-11-19 CHOJNICE   Aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży sklepowych przedstawili w miniony piątek śledczy ze Starogardu Gdańskiego. Usłyszało je trzech mieszkańców Tczewa, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy tylko w listopadzie dopuścili się wspólnie pięciu takich przestępstw. Wstępne straty działalnością tej grupy oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł. Osoby te zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy próbowały po raz kolejny wynieść towar ze sklepu.

Data publikacji:2018-11-19 STAROGARD GDAŃSKI   Policjanci z komisariaty w Gdyni Oksywiu zatrzymali 19-latka, który włamał się do kiosku. Mężczyzna kamieniem wybił szybę, a przez powstały otwór wyciągał przedmioty z wnętrza kiosku. Na widok patrolu próbował uciec lecz w dziurze, przez którą wyciągał łupy utknęła mu ręka. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Data publikacji:2018-11-19 GDYNIA longanimous  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to temat wojewódzkiej debaty społecznej, która odbędzie się 21 listopada o godzinie 15.30 w Uniwersytecie Gdańskim przy ul. Bażyńskiego 6 w Gdańsku. Będzie to debata ewaluacyjna w obszarze „Bezpieczeństwo seniorów”, debata wyjściowa odbyła się 23 maja bieżącego roku. Debata organizowana jest przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku przy współudziale partnerów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Narodowego Banku Polskiego.

Data publikacji:2018-11-19 KWP GDYNIA (956) 766-1171  


No results found

jPList Actions